Redaktionel ledelse

Karl Erik Stougaard
Ansvarshavende chefredaktør - Redaktion
Direkte: 9935 3535
kes@nordjyske.dk
Karen Edelmann Keinicke
Chefredaktør - Redaktion
Direkte: 2249 1208
karen.edelmann.keinicke@nordjyske.dk
Jens Peter Rodian Svarrer
Chefredaktør - Lokalredaktioner
Direkte: 2729 3548
jens.peter.svarrer@nordjyske.dk
Steffen Melgaard Bek
Redaktionschef - Redaktion (Nyhedsmotor/Sport)
Direkte: 9935 3409
steffen.bek@nordjyske.dk
Claus T. Kræmmergaard
Redaktionschef - Redaktion (Erhverv)
Direkte: 9935 3771
kraemmergaard@nordjyske.dk
Kathrine Lykkegaard Jeppesen
Redaktionschef - Nordjyllandsredaktionen, foto og grafikere
Direkte: 2140 0152
kathrine.jeppesen@nordjyske.dk
Tom Bue
Redaktionschef - Radio-event-podcast-Aalborg:nu, nye medier
Direkte: 9935 3535
bue@nordjyske.dk
Flemming Kristensen
Redaktionschef - Print
Direkte: 9935 3326
flemming.kristensen@nordjyske.dk
Lise Myrup Lassen
Redaktionschef - Vendsyssel (Hjørring-Frederikshavn-Brønderslev-Jammerbugt)
Direkte: 9924 5140
lise.myrup.lassen@nordjyske.dk
Rasmus Skovbo
Redaktionschef - Himmerland (Mariagerfjord-Rebild-Vesthimmerland)
Direkte: 4051 2094
rasmus.skovbo@nordjyske.dk
Lars Bang Bertelsen
Redaktionschef - Thy (Thisted-Mors)
Direkte: 9670 1162
lb70@nordjyske.dk
Carl Christian Madsen
Redaktionschef - Ugeaviser
Direkte: 4036 0466
carl.christian.madsen@nordjyske.dk